Business Excellence Edycja 2019

 

Zarządzając Gminą, dbasz o innowacyjność, etykę i wrażliwość społeczną?
Możesz zostać Laureatem VIII edycji Programu Promocji Gmin “Business Excellence”.
Zyskasz obiektywną, ekspercką ocenę Gminy oraz pakiet promocyjny.

 

youtube-ex
Gmina Miejska Puławy

pulawy

Dziedzictwo rodziny Czartoryskich, największe w Polsce zakłady produkujące nawozy azotowe i chemikalia oraz pięć instytutów naukowych to nie tylko znaki rozpoznawcze, ale i ważne atuty Puław - niespełna 50-tysięcznego miasta położonego w północno-zachodniej części Lubelszczyzny.

palac

Na przestrzeni kilku wieków z małej rybackiej wioski położonej u przeprawy przez Wisłę Puławy przeobraziły się w nowoczesne, sprawnie funkcjonujące miasto. Szczególnie intensywny rozwój nastąpił na przestrzeni ostatnich 10 lat, kiedy to dzięki skutecznemu aplikowaniu po fundusze unijne zrealizowano tu ponad 30 projektów inwestycyjnych o łącznej wartości ponad 290 mln zł. Nakłady na inwestycje w przeliczeniu na jednego mieszkańca o blisko 50 proc. przewyższają średnią wojewódzką, a dofinansowanie unijne na jednego mieszkańca wyniosło 5460 zł.

Najważniejsze puławskie inwestycje dofinansowane ze środków Unii Europejskiej to m.in. nowoczesny stadion piłkarsko-lekkoatletyczny z pełnym zapleczem technicznym, Puławski Park Naukowo-Technologiczny oraz marina Puławy.

skwerek

Wszystkim przedsięwzięciom, nie tylko inwestycyjnym, podejmowanym przez lokalny samorząd przyświeca hasło: Z myślą o człowieku, zgodnie z którym w Puławach ma się żyć lepiej, wygodniej, łatwiej. Działania te są doceniane przez mieszkańców, ale też przez podmioty zewnętrzne, przyznające miastu liczne nagrody i wyróżnienia (m.in. certyfikat Teraz Polska, tytuł Super Samorząd). Ponadto z roku na rok Puławy stają się coraz bardziej atrakcyjne dla turystów, którym oferuje się nie tylko odrestaurowane zabytki, ale też ciekawe szlaki turystyczne w okolicy (piesze, rowerowe), dobrą bazę noclegową i gastronomiczną.

 
Patronaty Honorowe
 
luw  patronat2018 
 
  Logo US w Lublinie wersja podstawowa wariant kolorowy logo zgl jpg 

Copyright © 2010 Mikrobit Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

projekt Enzo Sp. z o.o.

wykonanie Mikrobit Sp. z o.o