Business Excellence Edycja 2019

 

Zarządzając Gminą, dbasz o innowacyjność, etykę i wrażliwość społeczną?
Możesz zostać Laureatem VIII edycji Programu Promocji Gmin “Business Excellence”.
Zyskasz obiektywną, ekspercką ocenę Gminy oraz pakiet promocyjny.

 

youtube-ex
Gmina Miejska Łęczna

leczna

Łęczna jest malowniczo położona w centrum województwa lubelskiego, na skraju doliny rzeki Wieprz. Stanowi doskonały punkt wypadowy na Pojezierze Łęczyńsko–Włodawskie. Obecnie jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej, a także miastem powiatowym. Gminę zamieszkuje ponad 24 tys. osób.

Początki miasta datowane są na 1467 r. Wraz z aktem lokacyjnym miastu nadano prawo do organizowania jarmarków, słynnych w całej Europie. 

Ponowny rozwój miasta nastąpił w drugiej połowie XX w., kiedy w rejonie Łęcznej odkryto złoża węgla kamiennego, a w pobliskiej Bogdance wybudowano kopalnię. 

Miasto od kilkunastu lat prowadzi współpracę z węgierskim miastem Hajdúhadház, włoskim Treviolo i ukraińskim Kowlem. Efektem tej współpracy jest wymiana grup młodzieży oraz wspólnie realizowane projekty kulturalne, wspierane przez UE.

Dużą rolę w życiu miasta odgrywają wydarzenia kulturalne. Co roku w ostatni weekend lipca organizowany jest międzynarodowy Festiwal Kapel Ulicznych i Podwórkowych. Inną  imprezą o charakterze ogólnopolskim jest Festiwal Piosenki, Teatru i Plastyki, organizowany przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.

Być może jedyne na wschodzie Polski górnicze miasto, niedługo znane będzie także z innego dużego zakładu pracy. Na terenie gminy Łęczna dużą elektrownię uruchomić chce międzynarodowy koncern energetyczny.
Łęczna to miasto przyjazne i otwarte na turystów. Serdecznie zapraszamy!

 

 
Patronaty Honorowe
 
luw  patronat2018 
 
  Logo US w Lublinie wersja podstawowa wariant kolorowy logo zgl jpg 

Copyright © 2010 Mikrobit Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

projekt Enzo Sp. z o.o.

wykonanie Mikrobit Sp. z o.o