Business Excellence Edycja 2018

 

Zarządzając Gminą, dbasz o innowacyjność, etykę i wrażliwość społeczną?
Możesz zostać Laureatem VII edycji Programu Promocji Gmin “Business Excellence”.
Zyskasz obiektywną, ekspercką ocenę Gminy oraz pakiet promocyjny.

 

youtube-ex
GMINA WIEJSKA URSZULIN

urszulin

GMINA WIEJSKA URSZULIN
 
 

 

 

 

 

 

 

Położenie: Urszulin, to malownicza gmina Powiatu Włodawskiego znajdująca się przy drodze krajowej Lublin Włodawa. W gminie znajduje się największa część i siedziba Poleskiego Parku Narodowego oraz szereg obszarów Natura 2000. Walory krajobrazowo przyrodnicze oraz bliskość bardzo dużego zakładu pracy jakim jest kopalnia Bogdanka stanowi bardzo atrakcyjne miejsce do osiedlenia zarówno dla osób pracujących w Gminie Urszulin jak i w Bogdance, Łęcznej, Włodawie itd. Stad też zdecydowaliśmy się przyjąć strategię kreowania wizerunku i promocji marki lokalnej „Urszulin – po pracy, Polesie”.

Mieszkańcy, Historia i Kultura: Gmina Urszulin to również gmina o niezwykłej historii i kulturze. Na uwagę zasługuje fakt, iż o bogactwie kulturowym i historycznym świadczy wielość materiałów i opisów znajdujących się na stronie: www.historia.urszulina.net , stronie prowadzonej przez mieszkańców gminy - pasjonatów.

Ośrodek usług medycznych: Urszulin to także w ostatnich latach prężnie rozwijający się ośrodek usług medycznych świadczonych przez trzy niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej, które przyciągają wysoką jakością i dostępnością usług medycznych i co również ma przełożenie na wzrost atrakcyjności Urszulina i kreowanie pozytywnego wizerunku.

Turystyka: Na bazie posiadanego potencjału przyrodniczego i oferty edukacyjnej i przyrodniczej Poleskiego Parku Narodowego zauważalny jest w ostatnich latach wzrost jakości świadczonych usług w sektorze turystyki. Powstają nowe obiekty turystyczne tj. np. Zajazd „Drob”, istniejące gospodarstwa agroturystyczne modernizują swoja infrastrukturę, rozwija się sieć handlowa i powstają nowe punkty gastronomiczne. Powoduje to zauważalny rozwój Urszulina jako konkurencyjnego ośrodka konferencyjno-szkoleniowego z dobrze przygotowana infrastrukturą i niskimi cenami.

Ośrodek handlowy: Urszulin to także bardzo ważny ośrodek handlowy. Kilka dużych, rodzinnych sklepów, sieć usług dla ludności (kosmetyczki, fryzjerki, gabinet odnowy, kwiaciarnia, składy budowlane, bank, poczta i inne) a także przyciągający kilka tysięcy kupujących cotygodniowy targ w Urszulinie.

Misja: Wszystkie te czynniki sprawiają, że mimo trudnej kondycji wszystkich samorządów z optymizmem patrzymy w przyszłość i staramy się systematycznie realizować przyjęte założenia. Mocny nacisk kładziemy na przejrzystą i aktywną współpracę z przedsiębiorcami, rolnikami i sektorem społecznym oraz na zaplanowany i systematyczny rozwój infrastruktury i promocję.

Wybrane informacje:

 • Liczba ludności: 4257
 • Oferty inwestycyjne: www.inwestycje.urszulin.pl
 • Strona gminy: www.ug.urszulin.eu; www.facebook.com/Urszulin;
 • Wielkość środków unijnych pozyskanych na 1 mieszkańca w 2012 r.: 547,24 zł.
 • Dokumenty Strategiczne w zakresie realizacji inwestycji: Strategię zrównoważonego rozwoju gminy Urszulin na lata 2008-2020 Strategia rozwoju marki lokalnej „Urszulin, po pracy Polesie” Strategia rozwoju turystyki
 • Produkty markowe:
 1. Biegi ekologiczne (czerwiec) – w 2012 r. odbyła się XX edycja
 2. EKO FEST – Dni kultury Ekologicznej (lipiec)– w 2012 r. odbyła się IV edycja
 3. Piknik rowerowy „Polesie na dwóch kółkach” (sierpień) w 2012 r. odbyła się II edycja
 4. Wiele innych inicjatyw Poleskiego Parku Narodowego, pikniki, rajdy, seminaria itp.
 • Opracowana spójna i oznakowana sieć tras rowerowych: Szlak jezior, grodzisk, wojenny; 4 trasy Nordic walking oraz Kajakowa ścieżka edukacyjna po jeziorze WytycznoLiczne nagrody tj:
 1. Regionalny Lider Innowacji i Rozwoju – 2011;
 2. Fundacja Innowacji i Rozwoju Laureat Rankingu Samorzadów „Rzeczpospolitej” 2011- Najlepsza Gmina Wiejska
 3. Kryształowa „Elka” – za strategie marki „Urszulin, po pracy Polesie”

 

 
Patronaty Honorowe
 
luw  logo-patronat marszalek S SOSNOWSKI 
 
hetman-logo-740x601  Logo jubileuszowe wersja dla US w Lublinie odmiana podstawowa wariant kolorowy logo zgl jpg 


EFRR_kolor_z_tekstem.jpg

Copyright © 2010 Mikrobit Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

projekt Enzo Sp. z o.o.

wykonanie Mikrobit Sp. z o.o