Business Excellence Edycja 2019

 

Zarządzając Gminą, dbasz o innowacyjność, etykę i wrażliwość społeczną?
Możesz zostać Laureatem VIII edycji Programu Promocji Gmin “Business Excellence”.
Zyskasz obiektywną, ekspercką ocenę Gminy oraz pakiet promocyjny.

 

youtube-ex
Gmina Ludwin

Gmina Ludwin

Ludwin 51

21-075 Ludwin

Tel. (81) 757 09 01

Fax (81) 757 00 28

www.ludwin.powiatleczynski.pl

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Gmina Ludwin okazała się najlepsza w III Edycji Programu Promocji Gmin Business Excellence 2014 w kategorii gmin wiejskich. – To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt. Dziękuję wszystkim, którzy przyczyniają się do rozwoju naszej gminy, posiadającej tak różnorodny charakter. Dziękuję również kapitule, że doceniła nasze osiągnięcia i postępy, dbałość o mieszkańców i środowisko. Zapraszam do Ludwina przedsiębiorców i inwestorów, którym oferujemy atrakcyjne warunki, jesteśmy otwarci na każdą współpracę – mówił wójt Andrzej Chabros, odbierając nagrodę z rąk prezes Stowarzyszenia LKB Agnieszki Gąsior-Mazur.

Gmina Ludwin jest wyjątkowym zakątkiem na mapie województwa lubelskiego, pełnym pięknych lasów, pachnących łąk i czystych jezior. – Nasza gmina to urocze miejsce, słynące z gościnności i cieszące się nieustającą popularnością. Każdego roku odwiedzają nas tysiące turystów i wczasowiczów, na których czeka mnóstwo atrakcji, niepowtarzalny klimat i pogoda. Tutaj żyje się przyjemnie, wygodnie i spokojnie. Ale nie zatrzymujemy się, tylko cały rozwijamy. Pracujemy nad infrastrukturą, a także planem zagospodarowania przestrzennego – podkreśla wójt Andrzej Chabros.

Na terenie gminy znajdują się Poleski Park Narodowy i Pojezierze Łęczyńsko-Włodawskie. Miłośnicy turystyki znajdą w Ludwinie raj na ziemi - ścieżki rowerowe, szlaki piesze, kajaki i jazdę konną. To idealne miejsce dla wędkarzy i grzybiarzy. Bogata jest propozycja noclegowa i gastronomiczna. Oprócz ośrodków wypoczynkowych swoją ofertą kuszą równie liczne gospodarstwa agroturystyczne, w których wielką przyjemność odnajdą wielbiciele zdrowej żywności i kuchni regionalnej. Urokliwe jeziora przyciągają mieszkańców województwa lubelskiego, ale nie brakuje również turystyki z innych regionów Polski, a nawet świata. W sezonie letnim na terenie gminy wypoczywa średnio około 20 000 osób.

 

Na terenie gminy warto zobaczyć m.in.:

 • Cerkiew pod wezwaniem Św. Mikołaja w Dratowie
 • Cmentarz wojenny z I wojny Światowej w Dratowie
 • Dworek w Ludwinie z 1884 r. oraz spichlerz z 1888 r.
 • Zespół Parkowo-Dworkowy w Kaniwoli
 • Lokalną Izba Pamięci w Zezulinie
 • Pomnik z napisem "Ku czci poległych w obronie Rzeczypospolitej 18 II 1918 r.
 • (.)" w miejscowo\xB6ci Dratów

 

Cykliczne imprezy organizowane w gminie:

 • "Tłusty Czwartek", będący kiermaszem smaków i ludowych zwyczajów
 • Festiwal Chórów Cerkiewnych
 • Święto Zezulina
 • Dożynki Gminno-Parafialne
 • Bieg „O Uśmiech wiosny"
 • Wyścig kolarski „O grono jarzębiny"
 • Festyn „Pożegnanie lata"
 • Rozgrywki Ligowe Halowej Piłki Nożnej
 • Magia Talentów

 

Gmina Ludwin stara się łączyć tradycję z nowoczesnością. Od początku lat dziewięćdziesiątych pracowała nad swoim rozwojem, inwestując mocno w infrastrukturę- wodociągi, kanalizację, gazociągi, oczyszczalnie czy drogi. W ostatnich latach udało się także z powodzeniem sięgnąć po środki zewnętrzne. To dzięki nim m.in. powstało boisko ze sztuczną nawierzchnią, place zabaw, robiono kanalizację, modernizowano szkołę i remizę, zbudowano nowoczesne targowisko, na którym rolnicy i lokalni przedsiębiorcy mogą w komfortowych warunkach sprzedawać, bez udziału pośredników, swoje artykuły i produkty, świeże i zdrowe.

 

Inwestycje finansowane ze środków zewnętrznych: 

 • Kanalizacja wsi Dratów
 • Kanalizacja w Kaniwoli
 • Ścieżka rowerowa Dąbrowa – Kaniwola
 • "Wirtualny Powiat. Budowa Społeczeństwa Informacyjnego w Powiecie Łęczyńskim"
 • "Wrota Lubelszczyzny – Informatyzacja administracji"
 • Sieć Szerokopasmowa
 • Place zabaw w miejscowości Dąbrowa, Ludwin, Dratów, Zezulin
 • Siłownie w Zezulinie i Piasecznie
 • Wyposażenie świetlicy wiejskiej w Ludwinie
 • Rządowy program "Cyfrowa szkoła" w SP w Ludwinie
 • Budowa boiska wielofunkcyjnego w Ludwinie
 • Infrastruktura stadionu w Ludwinie
 • Modernizacja remizy w Zezulinie
 • Termomodernizacja Szkoły Podstawowej w Dratowie
 • Targowisko Gminne w Ludwinie

 

 

 
Patronaty Honorowe
 
luw  patronat2018 
 
  Logo US w Lublinie wersja podstawowa wariant kolorowy logo zgl jpg 

Copyright © 2010 Mikrobit Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

projekt Enzo Sp. z o.o.

wykonanie Mikrobit Sp. z o.o