Business Excellence Edycja 2019

 

Zarządzając Gminą, dbasz o innowacyjność, etykę i wrażliwość społeczną?
Możesz zostać Laureatem VIII edycji Programu Promocji Gmin “Business Excellence”.
Zyskasz obiektywną, ekspercką ocenę Gminy oraz pakiet promocyjny.

 

youtube-ex
Miasto Kraśnik

Kraśnik jest stolicą powiatu kraśnickiego leżącego w południowo-zachodniej części województwa lubelskiego. Pod względem fizjograficznym miasto Kraśnik leży w obrębie Wzniesień Urzędowskich należących do makroregionu Wyżyny Lubelskiej. Tuż pod Kraśnikiem ma początek malownicze Roztocze Zachodnie.

Kraśnik liczy około 35 tys. mieszkańców i zajmuje powierzchnię ok. 26,1 km2.

Miasto zawsze było ważnym węzłem komunikacyjnym Polski. Krzyżują się tutaj dwie drogi krajowe: nr 19 łącząca Kuźnicę Białostocką z Barwinkiem i nr 74 z Kielc do Zosina na granicy z Ukrainą. Możliwości komunikacyjne zwiększają również pobliskie lotniska w Lublinie i Rzeszowie.

Struktura gospodarki Miasta Kraśnik opiera się przede wszystkim na sektorze przetwórstwa przemysłowego. Znaczącą rolę odgrywają również sektory gospodarki przemysłu metalowego, poligraficznego, rolnego, usług oraz handlu. Największe zakłady pracy na terenie Kraśnika to Fabryka Łożysk Tocznych S.A. (Polish Bearings Factory) i Tsubaki Hoover Polska. W mieście działają także zakłady remontowo-budowlane, zakłady produkcyjno-naprawcze, przedsiębiorstwa transportowe i inne. Na uwagę zasługuje również działalność kilkunastu cegielni stanowiących tradycyjny element krajobrazu gospodarczego Kraśnika i jego okolic. W okolicach Kraśnika przeważa produkcja roślinna. Jest to związane z występowaniem wysokiej klasy gleb i nieskażonym środowiskiem naturalnym. Region słynie z doskonałej jakości owoców i warzyw. Kraśnik i jego okolice to zagłębie uprawy malin, porzeczek i truskawek.

Władze samorządowe Miasta Kraśnik wspierają wszelkie projekty inwestycyjne i dokładają wszelkich starań, aby stworzyć przyjazny klimat dla prowadzenia działalności gospodarczej na terenie miasta. Inwestorzy, którzy zdecydują się podjąć działalność gospodarczą, mogą liczyć ze strony samorządu na szeroko pojęte wsparcie i pomoc merytoryczną w zakresie prowadzonego procesu inwestycyjnego.

Szczególną zachętę dla przedsiębiorców stanowią zwolnienia podatkowe dla inwestorów działających w Stefie Inwestycji Kraśnik, które jest w częścią Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN. Warto w tym miejscu dodać, że Kraśnik jest jednym z nielicznych miast w Polsce, gdzie funkcjonują dwie strefy ekonomiczne: Tarnobrzeska i Mielecka.

Warunki inwestowania, w tym system ustawowych i fakultatywnych ulg podatkowych, bogata baza sportowa, infrastruktura rekreacyjna, dobrze rozwinięte szkolnictwo, wspaniały klimat oraz położenie czynią Kraśnik jednym z najatrakcyjniejszych miejsc inwestycyjnych w Polsce.  

 
Patronaty Honorowe
 
luw  patronat2018 
 
  Logo US w Lublinie wersja podstawowa wariant kolorowy logo zgl jpg 

Copyright © 2010 Mikrobit Sp. z o.o. Wszystkie prawa zastrzeżone.

projekt Enzo Sp. z o.o.

wykonanie Mikrobit Sp. z o.o